DriftBooks – šumavské nakladatelství e-knih…

driftbooks

DriftBooks je ryze elektronického nakladatelství, které bylo založeno uprostřed hlubokých romantických šumavských hvozdů léta páně 2012. Zaměřuje se především na vydávání regionální šumavské literatury. Do podvědomí čtenářů se dostává zejména díky nejúspěšnějšímu titulu Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete od vimperského spisovatele Jaroslava Pulkrábka. Ke třem dílům v elektronické podobě přibyl minulý rok také první díl v podobě tištěné a momentálně se připravuje knižní vydání dílu druhého.

Dalším úspěšným autorem „driftbooks“ týmu je volarský písmák a bohém Roman Kozák. V rámci připravovaného festivalu regionální literatury Šumava Litera připravujeme vydání zcela nového titulu – Šumavská přicházení – tři práce z pera Romana Kozáka spojuje téma Šumavy a jejího poznávání, ochutnávání a prožívání… Zároveň vydáme druhý díl veleúspěšných Pohádek ze šumavských lokálek, které opět ilustrovala vimperská „famme fatale“ Jarmilka Kůsová.

Nakladatelství se také zaměřuje na digitalizaci klasických titulů, které pomalu upadají do zapomnění, ale které si jistě zaslouží, aby byly znovu uvedeny na trh a do povědomí čtenářů. Vydány byly například Šumavské pověsti lidu českého od V. V. Tomka. Tento titul si mimochodem budete moci během festivalového týdne stáhnout zdarma do svých čteček, tabletů či mobilů a to pomocí QR kódů, které najdete na různých místech města Vimperk.

Během slavnostního festivalového večera pokřtíme nové elektronické vydání slavné jihočeské epopeje Ladislava Stehlíka – Země zamyšlená.

Takže DriftBooks – budete-li driftovat kdekoliv po světě, naše knihy budou s vámi. Jako proudy čisté energie zurčí naše příběhy vodami internetu. Jsou elektromagnetické, elektronické, mobi-lní, čerstvě e-pubické… Do jednotek a nul schováme zajímavá slova, do miliónů pixelů zakódujeme nádherná panoramata. Naše knihy driftují wi-fi sítěmi, hnízdí v tajuplných serverech, sviští optickými kabely. Čekají u bran vašich čteček, padů i founů na vaše uvítací ENTER…

Čtěte také:

e-boke-store-05a

Shortlink: