E-kniha zdarma… Martin Sichinger – Cukrový klaun

Martin Sichinger – vimperský rodák – je dvojnásobný držitel ceny Johanna Steinbrenera, kterou uděluje porota v rámci festivalu Šumava Litera.

Šumava Litera 2017 (vlevo Jan Cempírek, předseda poroty, vpravo Martin Sichinger)

Žije a působí jako učitel v Praze. Jeho prozaickým debutem, dokončeném v roce 2000, byla povídková kniha Přes čáry a vlny. Příběhy sedmi próz se odehrávají na malém městě a na venkově. Hrdiny jsou „samorosti“, kteří se každý po svém potýkají se svými ne příliš úspěšnými životy. Cukrový klaun je jeho prvním publikovaným románem. Autor za něj získal cenu Knižního klubu za rok 2008.

Díky projektu Městské knihovny v Praze, která dlouhodobě digitalizuje a zpřístupňuje významná díla (nejen) české literatury, máte možnost si knihu v elektronické verzi stáhnout zcela zdarma!

Stahujte zde: http://search.mlp.cz/cz/titul/cukrovy-klaun/4276863/

Příběh Cukrového klauna …

Fascinující příběh inspirovaný skutečnou událostí o lidech, kterým vzali domovy, ale nevykořenili jejich lásku k místu, kde se narodili… / Polovina devadesátých let, Pošumaví, pohraničí, bývalý vojenský újezd, zpustlé nebo zlikvidované vsi i jejich bývalí obyvatelé, jeden zpustlý zámeček a lidé, kteří zde v současnosti žijí – to je rámec příběhu o hledání – odpovědí, lidí, či cest životem. Autora k románu inspirovala reportáž o mladíkovi, který se postavil místnímu překupníkovi drog. V románu si otázky klade a odpovědi hledá dvacetiletý Aleš, fotograf na volné noze. Proč zubařka z města koupila místní zámeček? Jaký byl osud její dcery, Alešovy kamarádky, a proč zemřela? Proč se na zámku nechal za války zaměstnat nejbohatší kolický sedlák? K čemu sloužily tajemné bedny, které se sem tehdy vozily z Rakouska? Co se to tu koncem války stalo? A především – co se to tu děje teď? Autor splétá komplikovanou strukturu dějů v současnosti i minulosti – během války, po válce či v šedesátých letech – i postav. V příběhu hraje velkou roli prostředí systematicky vybydleného pohraničí, hraničního pásma, konce světa a lidí, lidí, kteří v tomto světě vyrostli a přijali je. Je těžké se v takovém místě sám postavit proti zlu a udělat něco dobrého – bez ohledu na výsledek.

Hlavní autor: Martin Sichinger
Rozsah: 236 s.
Vydáno: V Praze : Knižní klub, 2008
ISBN: 978-80-242-2268-4 (váz.)

Zdarma si můžete stáhnout také tyto e-knihy Martina Sichingera:

Shortlink: