Cempírek, Jan – Tanec posledního dne

Rockový román napsaný během čtrnácti deštivých dní na Novém Zélandu. V opuštěném domě na kopci nad městem žije psanec Buchenwald, jurodivá dívka Odjinud a partička studentů rozjíždějících svůj velký projekt – kultovní rockový klub.

Viktor s Alanem, studenti vyhození ze školy, dostanou od podivínského starce nabídku z říše snů: pronájem bývalé tančírny, kterou lze využít k rozjetí rockového klubu. Taková šance se neodmítá! Že s tančírnou není vše úplně v pořádku? Že jejími zdmi občas projde jurodivá dívka Odjinud? Že k ránu jsou slyšet ze sklepů divné zvuky a v kotcích za domem žijí krvežíznivá monstra? Nevadí! To vše se dá pochopit. Ale když dědek vysloví přání, jakým způsobem mají Viktor s Alanem splatit nájem, vyjde najevo, že věci nejsou tak růžové, jak se prve zdálo. Protože nájem, milí chlapci, se v tomto klubu nesplácí obyčejnými penězi …

„Knihu Tanec posledního dne mám rád. Je hravá. Je svobodná, aspoň v to doufám. Ale především je to má první knížka a co je poprvé, to bývá i neopakovatelné, ať si o tom jeden myslí co chce… Nehodí se do žádné žánrové přihrádky. Kniha napsaná pro potěchu, snad potěší i vás. Je to příběh o základních věcech. O přátelství, touze, penězích. A o lásce… “ píše v předmluvě o své knize spisovatel Jan Cempírek.

koupit 04

cempírek tanec posledního dne obal

Vydalo

Nakladatelství Petr Čmerda – DriftBooks

Tolarova 355, Volary
jako e-knihu No. 8
rok vydání 2014

www.driftbooks.eu

Konverze do elektronického formátu Jakub Rákosník
odpovědný redaktor e-verze: Petr Čmerda
Obálka, ilustrace: © Jakub Rákosník 2013, 2014

Jan Cempírek © 1995, 2005

ISBN 978-80-87741-21-4 (Formát ePub)
ISBN 978-80-87741-22-1 (Formát MobiPocket)

KNIHU KOUPÍTE NA:

cempírek-databook e-boke-store

UKÁZKA Z KNIHY:

Pár slov o autorovi:

Narozen 1970. Vystudoval Lesnickou fakultu VŠZ Brno. Po studiích delší dobu cestoval, celkem navštívil přes 30 zemí světa. Během cest se živil různými pracemi, byl honákem krav, dělníkem v továrně na nádobí, zahradníkem a údržbářem v milionářské čtvrti, sběračem ovoce, pouličním muzikantem. Vydělané peníze pak použil na cestování po Austrálii, Novém Zélandu a Indonézii. Během cesty napsal rockový román Tanec posledního dne. Po návratu domů začal spolupracovat s deníky a magazíny na vydávání reportáží ze zahraničí. Pracoval především v médiích, nejdříve ve vydavatelství MAFRA, pak v rozhlasových stanicích Evropa2, Frekvence1, v současné době v internetové firmě Český Internet s.r.o.

Publikovat začal ve studentských časopisech, později v magazínech typu Mladý svět, Koktejl či Reflex. Jeho hlavním tématem jsou cestopisné reportáže. Řada textů také vyšla v denním tisku nebo na internetu. Autor fotografických výstav především s tématem Jihovýchodní Asie a Aljašky.

Velkou láskou Jana Cempírka a také jeho koníčkem je železnice. Dokonce byl kdysi rozhodnut, že pokud se nedostane na vysokou školu, půjde jezdit jako průvodčí Českých drah. Dráhu používal ke svým cestám nejen po celou dobu svých studií, kdy dojížděl z Českých Budějovic do Brna, ale také později, kdy se toulal Evropou a okoušel znovunabyté svobody pouličním hraním v řadě měst. A právě z těchto zážitků vznikla „Rafinerie“…

Knižně vydal: román o pouličních muzikantech Rafinerie (2005. Labyrint), povídkovou knihu Autostop.cz (Gutenberg, 2008) a román Tanec posledního dne (Nová forma, 2010). Pod jménem Lan Pham Thi vyšla kniha Bílej kůň, žlutej drak (Knižní klub, 2009)

Momentálně se vydal na dráhu vydavatele a nakladatele. Jako spolumajitel a šéfredaktor vydává českobudějovický magazín BUDLive. Založil nakladatelství Pikador Books zaměřené na regionální (českobudějovickou) beletrii.

 

jan cempírek tanec posledního dne

Shortlink: