Pulkrábek, Jaroslav – Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2

Temné lesy, příkré stráně, pusté planiny, hluboká jezera a zrádné slatiny Šumavy pověstmi, legendami, pohádkami a dalšími příběhy doslova překypují. Ovšem v pověstech Jaroslava Pulkrábka se především odráží každodenní těžký život místních obyvatel – dřevařů, sklářů, lesníků a dalších, který také bývá často obestřen rouškou bájivé fantazie…

Jaroslav Pulkrábek napsal během čtyř let více jak 200 pověstí, které již čtyři roky vychází v sobotní příloze Prachatického deníku pod značkou „Vypráví se, že….“. Výběr padesáti těchto pověstí vydalo naše nakladatelství DriftBooks minulý rok v elektronické verzi pod názvem Šumavské povídání aneb Co v kronikách nebylo. Knihu doplnily ilustrace Marie Petrmanové.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi úspěšný projekt jak v novinové, tak v elektronické podobě, rozhodli jsme se letos vydat další výběr těch nejlepších příběhů. Knihu znovu zdobí ilustrace Marie Petrmanové, ale oproti prvnímu dílu jsou tentokrát barevné.

koupit 04

šumavské povídání - pulkrábek - driftbooksVydalo
Nakladatelství Petr Čmerda – DriftBooks
Tolarova 355, Volary
jako e-knihu No. 7
rok vydání 2013
(pouze elektronické vydání)

odpovědný redaktor: Petr Čmerda

Jaroslav Pulkrábek © 2009 – 2013
ilustrace: Marie Petrmanová

ISBN 978-80-87741-18-4 (Formát PDF)

ISBN 978-80-87741-19-1 (Formát ePub)

ISBN 978-80-87741-20-7 (Formát MobiPocket)

 

PRODEJ NAŠICH E-KNIH JE DOČASNĚ PŘERUŠEN… OMLOUVÁME SE A DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

* * *

O autorovi: Jaroslav Pulkrábek

Ročník 1964, v roce 1988 se zlákán romantikou odstěhoval na Šumavu, kde zprvu pracoval jako dřevorubec v oblasti Boubína, později vystřídal několik povolání, mimo jiné pracoval i ve sklárně. V současné době je ředitelem Městského kulturního střediska ve Vimperku. Jeho domovem se stala fara v Horní Vltavici, kde působí jako kostelník. Pravidelně publikuje v časopise Vítaný Host, je šéfredaktorem měsíčníku Jan Prachatický. Od roku 2009 píše každý týden pro sobotní vydání Prachatického deníku pověst či příběh.

UKÁZKU Z KNIHY NAJDETE: ZDE

Shortlink: