Knihovnický vlak “Ecce Libri 2013″ se letos rozjel za hranice

Ve dnech 13. a 14. září 2013 se poprvé konaly Jihočesko – východobavorské literární dny. Jejich celková nabídka měla zahrnovat „zážitek z šumavské přírody a krajiny Bavorského lesa, z oboustranné literární kultury, relaxaci a odpočinek při literatuře, radost ze vzájemného přátelského setkání a prohloubení přeshraniční kulturní nabídky“. Tuto dvoudenní akci pod názvem „Ecce Libri“ uspořádaly zástupci knihoven a kulturních spolků, nakladatelé, stejně jako spisovatelé z obou stran hranice. Naše nakladatelství bylo jedním ze spoluorganizátorů…

ecce libri - knih vlak1

Knihovnický vlak doprovázený regionálními spisovateli zorganizovala Městská knihovna v Prachaticích (v čele s ředitelkou Hanou Mrázovou) v rámci dalšího ročníku „Knihovny na kolech“. Vlak cestou z Prachatic do Volar zastavil na pěti vybraných místech. Jednalo se o místa se zajímavým výhledem, či místa, která jsou nějak zajímavá literárně – jako je například „bludná výhybka“ u zastávky Spáleniště, o které si mohou čtenáři přečíst v knize Romana Kozáka „Pohádky ze šumavských lokálek“.

Tato velmi úspěšná kniha slaví letos dvacet let od svého prvního vydání a při této příležitosti byla v těchto dnech vydána volarským nakladatelstvím DriftBooks jako elektronická kniha s novými ilustracemi Jarmily Kůsové a její křest byl součástí jízdy zvláštního vlaku „Ecce Libri“i. Kmotrem knihy se stal spisovatel David Jan Žák, jehož kniha „Návrat Krále Šumavy“ zaznamenala mezi čtenáři obrovský ohlas.

Další část programu se odehrála v bavorském městečku Haidmühle, kde na naučných stezkách Industriesteig a Kreuzbachklause proběhla autorská čtení českých a německých spisovatelů.

Foto Jaroslav Pulkrábek & Petr Čmerda

(celá fotogalerie ZDE)

nebo

Deník /Ecce Libri / Fotogalerie: Ludmila Bicanová, MěK Prachatice

driftbooks - ecce libri vlak 2

ecce libri - knih vlak 07ecce libri - knih vlak 08ecce libri - knih vlak 09

ecce libri - knih vlak 03

ecce libri - knih vlak 04

ecce libri - knih vlak 02

driftbooks - ecce libri  01ecce libri - knih vlak 06

ecce libri - knih vlak 10ecce libri - knih vlak 11ecce libri - knih vlak 12ecce libri - knih vlak 13ecce libri - knih vlak 14ecce libri - knih vlak 15

ecce libri - knih vlak 05

Shortlink: