Knižní čtvrtek Jaroslava Pulkrábka: Až za hrob milovat…

šumavská čítárna - driftbooks 06

Až za hrob milovat a jiné povídky Františka Kadocha je druhem knihy, kterou čtu před spaním. Neusnu totiž, aniž bych si něco krátkého a nenáročného nepřečetl. Asi pozůstatek z dob, kdy mi maminka předčítala před spaním pohádky a protože nemáme doma televizi, jenž by maminku nahradila, řeším to tímto způsobem. Stačí pár stránek, zhasnu a do minuty jsem v limbu. Soubor krátkých povídek je pro tento účel přímo ideální. Navíc když se lehce čtou, žádné složitosti a nucení k hlubokému a oduševnělému zamyšlení. A navíc jsou ze Šumavy. Prostě si jen na závěr řeknete, že takový je hold život a jdete spát. A zítra další. I u této knihy se do čtení míchají osobní vztahy, neboť František je doslova „děda od vedle“ (chtěl jsem napsat kluk od vedle, ale vzhledem k jeho osmdesátinám se mi to zdálo nevhodné). Často zajdu ke Kadochům na čaj a samozřejmě nejvíce při tom povídáme o psaní. Takže tak trošičku vidím do jeho literární kuchyně.

Oficiální anotace zatím chybí, tak se o ní pokusím sám. V pořadí šestá kniha povídek, tentokrát o životě obyčejných lidí. Pětadvacet příběhů, odehrávajících se až na dvě výjimky na Šumavě. Ony dva zbývající texty jsou pak posazeny do Kadochovy rodné „České Sibiře“. Stejně jako u předchozích titulů se o ilustrace postaral Kadochův dvorní ilustrátor a dlouholetý přítel Josef Černoch.

František Kadoch: Až za hrob milovat a jiné povídky
Nakladatelství Papyrus Vimperk
Rok vydání 2012
Počet stran 208
Doporučená cena 199 Kč
ISBN: 978-80-86806-00-6

O autorovi knihy také zde: http://prachaticky.denik.cz/zpravy_region/svym-smyslenym-pribehum-spisovatel-sam-veri-20121222.html

šumavská čítárna - driftbooks 05

e-boke-store-05a

Shortlink: