Knižní čtvrtek Jaroslava Pulkrábka: Příběhy volarských božích muk

jaroslav pulkrábek - volarské boží muka

RECENZE NAŠÍ NOVÉ E-KNIHY / Je to už skoro dvacet let, když jsem tu knížku našel vyhozenou ve šmelcu. Poničené a neúplné desky, ušpiněná, ale jinak v pořádku. Nějakou dobu ležela doma a pak ji objevili synové. Sami bez rodičů, spolu s kamarády, s knihou v ruce, podnikali dobrodružné výpravy za jednotlivými božími muky a objevovali jejich příběhy. Dodnes na to vzpomínají. Kluci i jejich kamarádi odrostli.

I boží muka si žila dál svým životem. Některá zmizela, jiná se naopak zázračně objevila. Protože mi bylo líto, že Příběhy schované v žule si již dnes nekoupíte a byl jsem tak trochu zvědav, co se dělo dál, poprosil jsem autora o možnost vydávat je na stránkách časopisu Jan Prachatický. A možná i to bylo tak trochu impulsem, že se v doplněném vydání vrací zpět, alespoň v podobě elektronické knihy, pokřtěné a vimperské knihovně věnované právě následující sobotu. Tak jste srdečně zváni. A kdo nemá čtečku, nechť nezoufá, neb mám hned dvě dobré zprávy najednou.

Po Prachaticích a Volarech si čtečku, díky panu Martinu Paštikovi, můžete zapůjčit i se zmíněnou knihou ve Vimperku a pak, jak mi prozradila paní knihovnice, mají ji zde i na papíře. Navíc se spolu můžeme těšit, že buď vyjde opět v klasické podobě, nebo pro naše dobrodružství chtivá vnoučata v digitální úpravě, doplněná interaktivní mapou, opatřenou souřadnicemi a dalšími vymoženostmi.

Jaroslav Pulkrábek

Roman Kozák – Příběhy schované v žule aneb Vyprávění o volarských božích mukách (půltuctu let poté…)

Vydalo
Nakladatelství Petr Čmerda – DriftBooks
Tolarova 355, Volary
jako e-knihu No. 2 v roce 2012
(pouze elektronické vydání)

konverze do elektronických formátů Lukáš Vik
DATABOOK.CZ

Copyright © Roman Kozák, 1995, 2012
Fotografie a perokresby © Roman Kozák, 2012
odpovědný redaktor: Petr Čmerda

ISBN 978-80-87741-03-0 (Formát PDF)
ISBN 978-80-87741-04-7 (Formát ePub)
ISBN 978-80-87741-05-4 (Formát MobiPocket)

volarská boží muka

e boke store 05a

Shortlink: