Křest nové e-knihy Šumavské povídání 2 od Jaroslava Pulkrábka

Jaroslav Pulkrábek - křest Prachaticei1

Volarské nakladatelství e-knih DriftBooks, Městská knihovna Prachatice a Prachatický deník vás zvou na křest nové e-knihy Jaroslava Pulkrábka – Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2, kterou svými ilustracemi opět doprovodila Marie Petrmanová.

Křest e-knihy se uskuteční ve středu 4. prosince 2013 od 12.00 hodin v zasedací místnosti Staré radnice Prachatice.

Kmotrou knihy je šéfredaktorka Prachatického Deníku Jana Vandlíčková.

***

Jaroslav Pulkrábek napsal během čtyř let více jak 200 pověstí, které již čtyři roky vychází v sobotní příloze Prachatického deníku pod značkou „Vypráví se, že….“. Výběr padesáti těchto pověstí vydalo naše nakladatelství DriftBooks minulý rok v elektronické verzi pod názvem Šumavské povídání aneb Co v kronikách nebylo. Knihu doplnily ilustrace Marie Petrmanové.

Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi úspěšný projekt jak v novinové, tak v elektronické podobě, rozhodli jsme se letos vydat další výběr těch nejlepších příběhů. Knihu budou znovu zdobit ilustrace Marie Petrmanové, ale oproti prvnímu dílu budou tentokrát kolorované.

Temné lesy, příkré stráně, pusté planiny, hluboká jezera a zrádné slatiny Šumavy pověstmi, legendami, pohádkami a dalšími příběhy doslova překypují. Ovšem v pověstech Jaroslava Pulkrábka se především odráží každodenní těžký život místních obyvatel – dřevařů, sklářů, lesníků a dalších, který také bývá často obestřen rouškou bájivé fantazie…

Shortlink: