Nové e-knihy Romana Kozáka

šumavská přicházení 00

Naše nakladatelství DriftBooks představilo v rámci festivalu regionální literatury Šumava Litera 2015 dvě nové elektronické knihy volarského spisovatele Romana Kozáka, které spojuje téma Šumavy a jejího poznávání, ochutnávání a prožívání:

Šumavská přicházení…

kozák přicházení obalka 1

  • „Neznámá válka pod Boubínem“ je dobrodružnou rekonstrukcí vojenských operací z listopadu 1918, kdy na šumavské železniční tratě vyjížděly noční přepadové vlaky, aby rozhodly, připadne-li Šumava Rakousku, Německu či nové Československé republice.
  •  „Čas dlouhý, čas šumící“ mapuje cestu Karla Čapka na Šumavu v září 1925, přičemž objevuje lokality a místa, která autor popsal, ale místně neurčil.
  •  „Krajina posetá nádobím“ (s podtitulem Sudetský valčík) literární formou zachycuje skutečný životní příběh rodačky z Vídně, která se v důsledku 2. světové války dostává na vysídlenou Šumavu, aby zde prožila svůj další život.

Další pohádky ze šumavských lokálek

šumavská přicházení 05E-kniha dalších pohádek Romana Kozáka vychází opět s novými ilustracemi Jarmilky Kůsové… Pohádky ze šumavských lokálek vyšli poprvé před jednadvaceti lety. Od té doby se těší velkému úspěchu – nejen mezi malými – milovníky Šumavy, romantických lokálek a vláčků jako takových. Není divu – Roman Kozák do nich vdechl celou svou dětskou lásku i dospělácký obdiv k železnici. Naplnil je laskavým a všímavým obdivem k Šumavě – k místu, které si vybral jako svůj domov. A nakonec okořenil něžným humorem, který tak baví celé dětské generace. Po mnohém čtenářském volání vznikly další, stejně čtivé a stejně úspěšné, příběhy…

 

šumavská přicházení 01 šumavská přicházení 02 šumavská přicházení 03 šumavská přicházení 03a šumavská přicházení 04

e-boke-store-05a

Shortlink: