Ondřej Pulkrábek – Za sv. Jakubem a na Konec světa

Ondřej Pulkrábek svou pouť už dávno skončil. Několik let o ní psal. Nyní své vzpomínky vydává jako elektronickou knihu a ony se vydávají na další pouť… Vydávají se na pouť temným světem internetu. Nikoliv do Santiaga, ale do srdcí čtenářů…

Existuje mnoho cest k hrobu svatého Jakuba v katedrále města Santiago de Compostela. I lidé jdoucí po stejné cestě nemusí jít tu samou cestu. Každý poutník totiž má svou vlastní Cestu.

Ta má začala jednoho slunečného dne na břehu Středozemního moře ve městě Narbonne Plage a skončila u oceánu na Konci světa – ve městě Fisterra na nejzápadnějším poloostrově Španělska. Trvala téměř dva měsíce a po jejím dokončení jsem měl v nohách bezmála 1500 km. Viděl jsem stovky kostelů a desítky katedrál. Prošel jsem stovky vesnic a desítky měst. Mnohem důležitější než data jsou ale příběhy. Příběhy mé a lidí kolem mne. Jedna z charakteristik uvádí, že Cesta je život a život je Cesta. Proto v těchto příbězích, jakož i na Cestě, lze nalézt vše, co v běžném životě. Lásku, přátelství, radost, bolest i zklamání. A v neposlední řadě nekonečnou inspiraci.

Dal jsem slib, tam na úplném konci, že si nenechám to, co jsem zažil, pro sebe a pomohu najít vlastní Cestu každému, kdo o to bude mít zájem. A svůj slib chci splnit….

V komorním složení a v komorním prostředí kavárny Až na půdu jsme v Písku pokřtili e-knihu Ondřeje Pulkrábka Za sv. Jakubem a na Konec světa… Knihu doplňují fotografie Václava Čubra.

Šedesát dní, půl druhé tisícovky kilometrů. Avšak jedinečnost tohoto vyprávění není v kilometrech ani ve dnech. Je složeno z potkávání, z poslouchání, z protínání lidských osudů v prostoru i čase. Je o setkání, o souznění duší i srdcí. O samotě i společenství. O hledání které nekončí. O snech, které nestačí jen snít. Prvním řádkem knihy příběh začíná, avšak jejím dočtením rozhodně nekončí…

data-driftbooks-sv jakub

za sv jakubem 01 za sv jakubem 02 za sv jakubem 03 za sv jakubem 04 za sv jakubem 05 za sv jakubem 06

Shortlink: