Pozvánka: JAN CEMPÍREK – LIDÉ Z AUTOSTOPU

AUTOSTOP V ČECHÁCH NA KRAJI 21.STOLETÍ / „Deset let fotím na svých cestách autostopaře. Ubývají. Od krajnic cest zmizeli trampové, vojáci, prořídly řady studentů. Přesto se stopaři ještě drží. Někteří věrní fandové, ale sem tam i zcela noví. Batůžkáři, týpci, dvojice… Mávnou, sednou do auta a podělí se s řidičem o svou story.“ říká o svých fotografiích Jan Cempírek – spisovatel, novinář a cestovatel.

Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy Autostopaři.cz. Fotografie a letmé dotyky osobních příběhů českých autostopařů ze začátku 21.století. V českobudějovickém kině Kotva, v pátek 26.9. od 18 hodin.

cempírek autostop

* * *

Jan Cempírek – narodil se v roce 1970 v Českých Budějovicích, kde také dodnes s přestávkami žije a pracuje. Po ukončení studia na lesnické fakultě v Brně se nestal revírníkem, ale začal cestovat po světě. Nejdelší čas strávil na farmě v buši na Tasmánii, kde pracoval jako honák krav, dřevorubec, řidič traktoru a placený lovec klokanů. Z dalších končin světa ho oslovily země jihovýchodní Asie a severské části Aljašky, kde na opuštěných claimech hledal zlato.

Po návratu z cest začal pracovat v médiích. Byl zaměstnán v Mladé frontě Dnes a v zahraniční rozhlasové společnosti. Dnes pracuje v internetové firmě Český Internet. Ve svých publicistických textech se dlouhodobě se věnuje batůžkářům a jejich životnímu stylu. Jeho texty vycházejí v časopisech 100+1, Reflex, Koktejl i v denním tisku. V Českých Budějovicích například provozoval legendární Summer hostel…

Rád fotí, sbírá mapy a domorodé píšťalky. Je autorem prozaických knih Rafinerie (2005, 2013 jako e-kniha), povídkové knihy Autostop.cz (2008) a rockového románu Tanec posledního dne (2010, 2013 jako e-kniha). Díky knize Bílej kůň, žlutej drak, kterou napsal pod identitou údajné mladé vietnamské dívky Lan Pham Thi, se zřejmě natrvalo přiřadil k legendárním literárním mystifikátorům…

* * *

Lukáš Horký – Roadside Traveler, Jan Cempírek – Lidé z autostopu / výstava fotografií

Výstava dvou fotografů jejímž tématem je cesta, cestování a autostop. Lukáš Horký pochází z Frýdku- Místku, studuje fotografii na ITF v Opavě, je volný fotograf a hudebník (rocková skupina Downbelow). Jan Cempírek je spisovatel a novinář.

Místo konání: kino Kotva – kavárna a předsálí
Výstava trvá do 14.11. 2014

e boke store 05a

Shortlink: