Prachatická knihovna bude půjčovat e-knihy: snadno, rychle, legálně

Městská knihovna Prachatice bude od října další jihočeskou knihovnou, která bude poskytovat novou revoluční službu půjčování e-knih on-line!

DriftBooks - Kozák - boží muka

Ve spolupráci s portálem eReading.cz připravuje pro své čtenáře projekt půjčování e-knih. Po Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích (informace zde) a knihovnou v Táboře bude tak další knihovnou v Jihočeském kraji, která službu umožňuje.

Čtenáři si budou moci vypůjčit e-knihy ze současné produkce českých nakladatelů on-line. Propojením s katalogem eReadingu.cz budou mít k zapůjčení stovky titulů e-knih včetně novinek a bestselerů od Stoletého staříka a Analfabetky od J. Jonassona až po Gertu Schnirch od Kateřiny Tučkové. Bude se jednat o pilotní provoz, knihovna uvítá zpětnou vazbu a reakce, podle kterých případně bude upravovat podmínky (např. počet výpůjček aj.).

Vypůjčené e-knihy bude možno číst pouze na čtečkách eReading.cz, nebo chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem iOS (najdete na iTunes) a Android (v. 2.4 a vyšší – najdete na Google Play) a to pomocí aplikace eReading.cz. Podmínkou také bude registrace na portálu eReading. Po přihlášení do aplikace eReading.cz (jméno je mail + heslo z registrace na eReading.cz) si e-knihu stáhnete do zařízení…

Doba půjčení a počet knih bude omezen – podrobné podmínky služby budou zveřejněny již brzy…

Půjčování e-čteček

Pokud si chcete elektronické čtení nejdříve vyzkoušet, máte možnost si v prachatické knihovně zapůjčit e-čtečku Kindle. Ve čtečkách najdete mimo jiné také e-knihy z volarského nakladatelství DriftBooks, které poskytlo zdarma licenci na knihy Jaroslava Pulkrábka a Romana Kozáka několika jihočeským knihovnám (např. také v knihovnách Volary, Vimperk, Strakonice) – více ZDE.

Poslechněte si rozhovor s ředitelkou prachatické knihovny Hanou Mrázovou

e boke store 05a

Shortlink: