Prachatická knihovna půjčuje e-knihy

Městská knihovna Prachatice nabízí novou službu PŮJČOVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH KNIH. Vypůjčit si lze e-knihy ze současné produkce českých nakladatelů… Půjčování je bezplatné a mohou ho využít všichni registrovaní čtenáři knihovny!

ereading

Vše zvládnete v klidu – z domova…

K tomu, aby jste si mohli půjčit e-knihu není třeba „vytáhnout paty“ z domova. Samozřejmě pouze v případě:

1. Musíte být registrovaným čtenářem knihovny.
2. Musíte mít ve svém uživatelském kontě v knihovně zadaný email. Můžete ho zadat u knihovníka v knihovně nebo přes web po přihlášení do svého účtu v katalogu Carmen.
3. Jako přihlašovací údaje (katalogu Carmen) použijte: vaše uživatelské číslo (je uvedeno na průkazu do knihovny – číslo průkazky), heslo je prvních 6 číslic vašeho rodného čísla (je možno změnit, pokud jste si jej již nezměnil/a).
4. Musíte mít účet u eReading.cz se stejným emailem, který je uveden ve vašem účtu v knihovně.

Vypůjčené e-knihy lze číst na PC s Windows nebo MAC, čtečkách eReading.cz START2/START3, chytrých telefonech a tabletech s operačním systémem iOS a Android (v. 2.4 a vyšší) pomocí aplikace eReading.cz (kterou si v případě Androidu stáhnete z Google play; v případě IOS z App Store). Po přihlášení do aplikace eReading.cz (jméno je mail + heslo z registrace na eReading.cz) si e-knihu stáhnete do zařízení.

Co je třeba vědět před půjčením e-knihy?

1. E-knihy jsou dostupné z katalogu knihovny Carmen, jejich seznam najdete ZDE.
2. Služba je registrovaným čtenářům Městské knihovny Prachatice poskytována zdarma.
3. Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní, výpůjčku není možné zkrátit. Nevztahuje se na ní proto pokuta z prodlení, výpůjčka sama zmizí z vašeho zařízení.
4. Zároveň si lze vypůjčit maximálně 2 tituly.

Kromě možnosti e-výpůjčky byly některé záznamy knih v katalogu obohaceny o možnost prolistovat si ukázku daného titulu v PDF.

Návod najdete ZDE

 

O tématu jsme psali také zde:

  • Prachatická knihovna bude půjčovat e-knihy: snadno, rychle, legálně (ZDE)
  • Jihočeská vědecká knihovna je první knihovnou v Česku, která spouští e-výpůjčky beletrie (ZDE)

e boke store 05a

Shortlink: