Rafinerie Jana Cempírka se vydala na svou elektronickou cestu…

driftbooks - cempírek - rafinerie 03

V pátek 22. 11. 2013 jsme do světa uvedli další e-knihu – trainstory o přátelství a volnosti na kolejích: „RAFINERIE“ od Jana Cempírka. Železniční román do spleti digitálních kolejí vypravil přesně v 17.06 hodin spisovatel, povoláním výpravčí, Roman Kozák.

Dějištěm příběhu plného autobiografických momentů je několik států Evropy, mezi kterými se tři hrdinové pohybují za pomoci prostředku SpeedoSpray, jímž falšují vlakové jízdenky. Živí se převážně hraním na ulicích, spojuje je láska ke svobodnému životu, parta přátel od Rafinerie, což je slangový výraz pro pařížské Centre Pompidou, a také klub U Tiché Seiny. Knihu svými fotografiemi doprovodil Jiří Plachý.

E-knihu jsme v prostorách Městské galerie hotelu Bobík pokřtili živým pivem Gabretus z volarského minipivovaru. Kromě Romana Kozáka se kmotrem stal také Vít V. Pavlík, předseda Jihočeské asociace výtvarníků a jednatel hotelu Bobík.

foto Jiří Plachý, Ladislav Beran

jan cempírek

jan cempírek

driftbooks - cempírek - rafinerie 02 driftbooks - cempírek - rafinerie 05 driftbooks - cempírek - rafinerie 07 driftbooks - cempírek - rafinerie 08

driftbooks - cempírek - rafinerie 09 SONY DSC SONY DSC

SONY DSC

 

 

Shortlink: