Kozák, Roman – Šumavská přicházení

Tři práce z pera Romana Kozáka spojuje téma Šumavy – jejího poznávání, ochutnávání a prožívání… Dozvíte se, jak na Šumavu přicházela (nebo lépe řečeno přijela vlakem) v roce 1918 nová republika jménem Československo. Jak na Šumavu v roce 1925 přišel (nebo lépe řečeno přijel vlakem) Karel Čapek, co tu našel, viděl a prožil. A jak na Šumavu v průběhu doby přicházeli (či přijížděli vlakem, na žebřiňáku, nebo pěšky) lidé, jak tu žili, umírali, ale také jak odcházeli, ať už dobrovolně, nebo byli vyhnáni násilím…

  • Kniha první: „Neznámá válka pod Boubínem“ je dobrodružnou rekonstrukcí vojenských operací z listopadu 1918, kdy na šumavské železniční tratě vyjížděly noční přepadové vlaky, aby rozhodly, připadne-li Šumava Rakousku, Německu či nové Československé republice.
  • Kniha druhá: „Čas dlouhý, čas šumící“ mapuje cestu Karla Čapka na Šumavu v září 1925, přičemž objevuje lokality a místa, která autor popsal, ale místně neurčil.
  • Kniha třetí: „Krajina posetá nádobím“ (s podtitulem Sudetský valčík) literární formou zachycuje skutečný životní příběh rodačky z Vídně, která se v důsledku 2. světové války dostává na vysídlenou Šumavu, aby zde prožila zbytek života…

kozák přicházení obalka 1Vydalo
Nakladatelství Petr Čmerda – DriftBooks
rok vydání 2015
(pouze elektronické vydání)
odpovědný redaktor: Petr Čmerda
konverze do elektronických formátů: Jakub Rákosník
fotografie: Roman Kozák

© Roman Kozák 1996 – 2015

ISBN 978-80-87741-31-3 (ePub)
ISBN 978-80-87741-32-0 (MobiBook)

 

 

 

 

  • o knize píšeme také ZDE
  • fotogalerie ze křtu e-knihy ZDE

data-driftbooks 01

UKÁZKA Z E-KNIHY:

 

O AUTOROVI:

Roman Kozák, narozen 18. září 1965 v Podbořanech, žije od roku 1988 v šumavských Volarech. Profesí výpravčí, člen Stifterova pošumavského železničního spolku, v okolí šumavských lokálek znám též jako nástěnkář, velocipedista, houbař, fotograf, recesista a milovník zapomenutých časů… Jeho velkým koníčkem (krom psaní) je putování po šumných krajích (nejen šumavských).

Shortlink: