Šumava Litera – Čtvrtý ročník je definitivně za námi…

V sobotu 17. 11. 2018 proběhl v prostorech vimperského hotelu Zlatá hvězda již 4. ročník festivalu regionální literatury Šumava Litera. Krom zajímavého programu jste zde našli malý knižní veletrh, zaměřený především na šumavskou literaturu.

 

Dík patří všem účinkujícím, hostům, návštěvníkům… Dík za všechna ta milá setkání s lidmi okolo (nejen) šumavské literatury. Pevně doufáme, že naše programová nabídka – jak v předfestivalovém týdnu, tak v rámci samotného festivalu – uspokojila všechny milovníky šumavské literatury. Během sobotního dne jste mohli navštívit sedm zajímavých přednášek, vidět a slyšet zajímavé osobnosti z Čech i Bavorska, prohlédnout si spousty šumavských knih. Potkat několik desítek spisovatelů, kteří se šumavské literatuře věnují. Velký dík patří také všem těm, kteří nejsou vidět – celému organizačnímu týmu. A nezbývá než se těšit na pátý ročník…

Letošní rok byl bohatý nejen na zážitky, ale také na ceny. Rozdali jsme celkem deset cen a jednu navíc – zcela novou a mimořádnou. Hlavní cenou pro nejlepší knihy v kategoriích naučná literatura a publicistika byly opět nádherné křišťálové knihy z kašperskohorské sklárny Jiřího Kozla.

Jaroslav Pulkrábek, ředitel MěKS Vimperk

Celá fotogalerie zde:

Shortlink: