Šumavské povídání již sviští optickými kabely…

Nově vzniklé volarské nakladatelství DriftBooks pokřtilo 2. 10. 2012 vodou od Stožecké kaple, spolu se starostou Prachatic Martinem Malým, šéfredaktorkou Prachatického Deníku Janou Vandlíčkovou, ředitelkou Prachatické knihovny Hanou Mrázovou, volarským spisovatelem Romanem Kozákem a samozřejmě s oběma autory Jaroslavem Pulkrábkem a ilustrátorkou Marií Petrmanovou, první e-knihu vydanou na Prachaticku s názvem “Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete”.

A proč vodou od Stožecké kaple? Podle pověsti má totiž blahodárné účinky a vrací lidem zrak. Právě tuto pověst na křtu přečetl spisovatel Roman Kozák.

Pověsti a báje z našeho okolí, které píše Jaroslav Pulkrábek, vycházejí dlouhodobě v sobotní příloze Prachatického Deníku. V nové knize najdete výbor padesáti tajuplných, dobrodružných, ale i humorných příběhů, spolu s nádhernými ilustracemi Marie Petrmanové.


Knihu si také budete moci přečíst v elektronických čtečkách, které k půjčení nabízí Prachatická knihovna. Nakladatelství DriftBooks je totiž prvním nakladatelstvím v Čechách, které poskytuje zdarma licenci k půjčování své e-knihy v knihovách…

Knihu si do svých čteček, tabletů, mobilních telefonů či PC můžete koupit na stránkách nakladatelství: driftbooks.eu

foto Deník/Miroslav Fuchs

Shortlink: