Doporučujeme: Ve Volarech se křtila kniha o Emilu Kintzlovi

V průběhu měsíce února proběhla ve třech šumavských městech – Katovicích, Kašperských Horách a Volarech – série křtů nové knihy Šumavská legenda Emil Kintzl, kterou o svém celoživotním příteli a spoluautorovi úspěšného cyklu Zmizelá Šumava napsal režisér a scenárista Jan Fischer.

Jméno Emila Kintzla, svérázného horala, sportovce a sběratele archivních fotografií zná na Šumavě prakticky každý, a tak byl o akce obrovský zájem. Na programu bylo promítání krátkých filmů o jeho životě, ale také ze zákulisí natáčení cyklu Zmizelá Šumava, podle něhož postupně vznikala série knih. Veselé a místy dojemné vzpomínání pana Fischera a řady pozvaných hostů ve Volarech doplnil svými písničkami zpěvák Ivan Hlas, který se také stal jedním z několika kmotrů knihy.

Jan Fischer – Šumavská legenda Emil Kintzl

Vydala Kniha Zlín 2024 – Anotace: Emil Kintzl na Šumavě strávil celý život a neúnavně sbíral příběhy míst, která se už ztratila z mapy. Jeho osobité vyprávění a vtipné i laskavé historky v podání režiséra Jana Fischera s velkým citem pro jazyk vykreslují obraz tohoto legendárního šumavského patriota. Vzpomínají na něj také jeho blízcí, přátelé a osobnosti jako Zdeněk Svěrák, Ivan Hlas nebo Václav Kopta. Vznikla tak malebná koláž nesmírně pestrého osudu, který trval bezmála devadesát let. Text doprovází velké množství archivních fotografií.

zdroj: Kniha Zlín

Shortlink: