Brycz, Pavel – Mé ztracené město (& Jsem město)

Pavel Brycz- Mé ztracené město a Jsem město

V novele „Mé ztracené město“ se autor vrací do uliček a kulis svého dětství a dospívání, vrací se do města Mostu, které mizí v dírách hnědouhelných dolů, které halí dusivé smogové mlhy a naleptávají kyselé deště, a které škrtí změť potrubí chemických závodů… Příběh je sice fikce, ale drobné nitky skutečných událostí mu dodávají na téměř mrazivé autentičnosti. Spolu s hrdinou budete svědky likvidace kdysi nádherného královského města na úpatí Krušných hor, ale také likvidace jeho mladicky naivních představ, postojů a lásek. Filmové kulisy se mění ve skutečný svět a naopak. Vejděte spolu s ním do ulic polorozbořeného města, vstupte do kulis autorova mládí, a zkuste pochopit, co on, nebo hrdina knihy, anebo možná i vy ztrácíte a získáváte právě v tomto období…

VYCHÁZÍ JAKO DVOJ(e)KNIHA SPOLU SE SBÍRKOU „JSEM MĚSTO“!

Pavel Brycz – Mé ztracené město

Pavel Brycz- Mé ztracené město a jsem město web

 Vydalo

Nakladatelství Petr Čmerda – DriftBooks
Tolarova 355, Volary
jako e-knihu No. 3
rok vydání 2013, verze 1.0
(pouze elektronické vydání)

konverze do elektronických formátů Lukáš Vik
http://tvorbaeknih.cz
DATABOOK.CZ

Copyright © Pavel Brycz, 2008, 2013
Fotografie © Roman Kozák, 2012
odpovědný redaktor: Petr Čmerda

ISBN 978-80-87741-06-1 (Formát PDF)
ISBN 978-80-87741-07-8 (Formát ePub)
ISBN 978-80-87741-08-5 (Formát MobiPocket)

naše knihy koupíte na DATABOOK.CZ

databooks

e boke store 05a

O autorovi

getImagePavel Brycz je český prozaik, textař, publicista a scenárista. Narodil se v roce 1968 v Roudnici nad Labem, ale své dětství a mládí prožil v severočeském hornickém městě Most. Píše pro dospělé i pro děti. Na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem vystudoval český jazyk, později pokračoval ve studiu dramaturgie na pražské DAMU. Působil například jako středoškolský učitel, publicista, nebo jako textař v reklamní agentuře.

Po básnických začátcích (především sbírka básní a literárních hříček Láska na konci světa, kterou vydal výtvarník Filip Raif jako svou školní závěrečnou práci na pražské VŠUP, a básně vložené do textů souboru Hlava Upanišády) se věnuje prozaické, především povídkové tvorbě. Vedle knižních souborů vyšly jeho texty ve Tvaru, Revolver Revue, Hostu, revue Labyrint, Nových knihách, Salonu Práva, Lidových novinách a v několika povídkových sbornících; je zastoupen také v americké antologii českých autorů „post-kunderovské generace“ Daylight in Nightclub Inferno (ed. Elena Lappan, North Haven 1997).

V poslední době se rovněž věnuje dětské literatuře, jeho povídky pro děti pravidelně (od roku 2000) uváděl Český rozhlas Praha v pořadech Tu rádio a Rádio na polštář. Pohádkové příběhy Kouzelný svět Gabriely byly původně vysílány jako rozhlasový seriál, Český rozhlas uvedl též Bryczovu hru Neberte nám ptáka Loskutáka (2005), pohádku Cirkus svět (2006, obě r. Vladimír Gromov) a dramatizaci povídky Odhalte masky (2007, sc. Petr Hanuška, r. Michal Bureš). Česká televize natočila podle Bryczova scénáře seriál večerníčků Dětský zvěřinec (2008, výtv. Šárka Ziková, r. Jiří Tyller). Naposledy vydal tituly Tátologie 1 a 2 (také jako e-knihy) a Co si vyprávějí andělé, která minulý rok vyšla také v japonském překladu.

Za soubor povídek Jsem město získal v roce 1999 Cenu Jiřího Ortena, v roce 2004 obdržel Státní cenu za literaturu za román Patriarchátu dávno zašlá sláva.

bibliografii najdete ZDE

***

UKÁZKA Z KNIHY:

Shortlink: