Kozák, Kozák – Příběhy schované v žule

Roman Kozák - Boží muka - obálka mStačilo pár desetiletí, a byla zapomenuta jména venkovských usedlostí, lesních křižovatek i celých měst. Pro lidi, kteří přišli do opuštěných šumavských vsí, jako by historie tohoto koutu světa nikdy neexistovala. Báli se jí jako přízraku, který není radno křísit k životu. Neuměli si přečíst švabachem psanou kroniku nalezenou na půdě, neznali jména světců, kteří chránili jejich domy…

Roman Kozák má však v sobě touhu oživit tato místa příběhy, jež by nás spojily s předchozími generacemi a vrátily krajině ztracenou paměť. Inspiraci hledá v tradičním šumavském folklóru, vzpomínkách pamětníků i ve vlastní fantazii a vše to spojuje perem lidového vypravěče. Volarská boží muka tak po letech opět obživla a máte-li chuť si je prohlédnout, kniha nabízí také plánek s krátkým průvodcem.

UKÁZKA Z KNIHY ZDE

Roman Kozák – Příběhy schované v žule aneb Vyprávění o volarských božích mukách (půldruha tuctu poté)

ISBN 978-80-87741-03-0 (Formát PDF)
ISBN 978-80-87741-04-7 (Formát ePub)
ISBN 978-80-87741-05-4 (Formát MobiPocket)

Vydalo Nakladatelství Petr Čmerda – DriftBooks © 2013 Volary – jako knihu č. 2

***

Knihu si také můžete přečíst v čtečkách, které k půjčení nabízí prachatická, volarská a vimperská knihovna. Nakladatelství DriftBooks je totiž prvním nakladatelstvím v Čechách, které poskytuje licenci k půjčování e-knih v knihovnách.

———————————————————————————————-

Naše knihy koupíte na serveru DATABOOK.CZ

KOUPIT

———————————————————————————————

***

Nebo také:

PALMKNIHY

MARTINUS (cz/sk)

***

O autorovi: Roman Kozák

 nar. 18. září 1965 v Podbořanech, od r. 1988 žije v šumavských Volarech. Profesí výpravčí, člen Stifterova pošumavského železničního spolku, v okolí šumavských lokálek znám též jako nástěnkář, velocipedista, houbař, fotograf, obřadník, čtenář, recesista a hledač zapomenutých časů. etc. Jeho velkým koníčkem je putování po šumných krajích (nejen šumavských).

———————————————————————————————

Ukázka z knihy:

Shortlink:

1 Responses to Kozák, Kozák – Příběhy schované v žule

  1. Pingback Šumava elektronicky aneb E-knihy v knihovnách | Volary